SEDA KARABAĞ


SEDA KARABAĞ

Klinik Psikolog

İzmir Üniversitesi Psikoloji bölümünde lisans eğitimi sonrası Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programını “Evli Bireylerin Evlilik Sürelerinin Cinsel Doyum ve Evlilik Uyumu İlişkisi” başlıklı tez çalışması ile tamamlamıştır.

GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi, Marmaris Ahu Hastanesi ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesi AMATEM Servisi’nde Stajyer Psikolog olarak görev almıştır. Stajı süresince; QEEG, TMU, EKT tedavilerini gözlemleme deneyimi kazanmış, Biofeedback, Neurofeedback, Rehacom, Ergoterapi ve Hipnoterapi alanlarında eğitim almıştır.

Hastaların tedavi süreçlerinin detaylı tartışıldığı, uygulanabilecek ileri tedavilerin görüşüldüğü konsey vizitlerine psikiyatri servisinde; Üsküdar Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi
Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Prof. Dr. Hüsnü Erkmen ve Prof. Dr. Sermin Kesebir liderliğinde, bağımlılık servisinde ise Prof. Dr. Nesrin Dilbaz liderliğinde katılmıştır.

FMV Işık Üniversitesi’nde gerçekleştirilen ve Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu’nun (TPÖÇG) akademi programında; “Performans ve Spor Psikolojisi”, “Psikodrama” ve NPİSTANBUL’dan “Kognitif İşlevlerin Değerlendirilmesi” ve “Bilgisayarlı Testler” başlıklı eğitimleri almıştır.

Eğitimi süresince ulusal çapta düzenlenen “Psikoloji Öğrencileri Kongresi” ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nde düzenlenen, psikoterapinin seçkin isimlerinin konuşmacı olarak katıldığı
“Türkiye Psikoterapi Zirvesi”ne katılan Seda Karabağ, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde gerçekleştirilen programda “Psikodinamik Psikoterapi”, Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde ise “Psikolojik Travma ve Travmaya Müdahale” başlıklı atölyelere katılmıştır.

Rorschach ve Projektif Testler Derneği’nin düzenlediği ve İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tevfika İkiz tarafından verilen Rorschach ve TAT eğitimlerine devam etmektedir.

Sönmez Psikoteknik Değerlendirme Merkezi ve Neşe Erberk Anaokulu’nda Psikolog olarak görev yapan Seda Karabağ; çocuk, yetişkin, ebeveyn ve eğitimcilere yönelik danışmanlık çalışmaları gerçekleştirmiştir.

Mesleki pratiğini geliştirmek ve başarıyla sürdürmek için Psikoterapist Şamil Saribaş’tan
düzenli Süpervizyon desteği alan Klinik Psikolog Seda Karabağ, Haziran 2019 itibariyle,
Moira Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi bünyesine katılmış olup; çocuk, ergen, yetişkin ve kurumlara yönelik çalışmalarına Moira Marmaris’te devam etmektedir.

 

 Moira bünyesinde, çocuk, ergen ve yetişkinlere yönelik uygulayıcısı olduğu testler:

ZEKÂ; WISC-R, Porteus Labirentleri, Kent E.G.Y, Standardize Mini Mental

GELİŞİM: AGTE (Ankara Gelişim Tarama Envanteri), Denver 2, Peabody Resim Kelime, Metropolitan Okul Olgunluğu

KİŞİLİK: MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri), CAT (Çocuklar İçin Algı), TAT (Tematik Algı), Louisa Duss Psikanalitik Hikayeler, Rorschach (Mürekkep Lekesi), Beier Cümle Tamamlama ve Çocuk Çizim Testleri

DİKKAT VE ALGI: Frostig Görsel Gelişimsel Algı, Bender Geştalt Algı Testleri

ÖLÇEK VE FORMLAR: Beck Anksiyete, Beck Depresyon Envanteri, Yale Brown Obsesif Kompulsif Ölçeği